Your Cart

Choroby rastlín

Alternáriová škvrnitosť ohrozuje rastliny v priebehu celého vegetačného obdobia. Už na hypokotyle klíčiacich rastliniek môžeme zbadať drobné čiarkovit..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Na hľuze sa objavia guľaté prehĺbené miesta a hľuza je neprimerane lesklá. Prevencia : Pred uskladnením, alebo vysádzaním namočte hľuzy do roztoku Ba..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Môže sa vyskytnúť na všetkých druhoch ovocnín ( nielen na stromoch, ale dokonca aj na jahodách a okrasných rastlinách). Nádory vznikajú následkom dráž..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Počas leta sa môže stať, že listy vädnú napriek tomu, že koreňový bal je vlhký. Stáva sa to hlavne vtedy, keď sú listy častejšie vlhčené. Neskôr sa ob..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Môžu sa objaviť na všetkých častiach rastlín. Za vlhka sa rýchlo šíria, v suchých podmienkach sa však škvrny na listoch pergamenovite stenčia a zasych..
0,00€
Bez DPH:0,00€
K infekcii mladých rastliniek môže dôjsť micéliom narasteným zo sklerócií z pôdy . Markantný prejav choroby býva po odkvete repky za vlhkejšieho počas..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Pod týmto pojmom rozumieme fyziologické žltačky. Ide o celkové ochorenie rastlín, ktoré sa prejavuje žltým až žltozeleným sfarbením listov. Niekedy zo..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Je vyvolaná hubou Venturia pirina. Infikované konáre majú popraskanú kôru. Popraskanie vzniká rastom mycélia, ktoré na infikovaných konároch prezimuje..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Patrí k najškodlivejším chorobám jablone. Na listoch tvorí na povrchu, zriedka na rube olivovohnedozelené riedke podhubie, ktoré sa na pokožke listu l..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Je to choroba, ktorá je schopná ohrozovať rastlinu celé vegetačné obdobie a tak prispieť k zníženiu úrody. Základné príznaky sa objavujú na jeseň na l..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Fuzáriová hniloba je spôsobovaná viacerými druhmy húb rodu Fusarium. Táto choroba najviac ohrozuje šafrán, ľalie a narcisy. Prejavuje sa žltnutím list..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Ohrozené sú cibuľoviny.Na cibuliach sa objavujú malé čierne a ploché výtrusy. Na listoch je šedá zamatová plieseň. Ochrana:Napadnuté rastliny spáľte,..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Cibule začínajú hniť a a objavujú sa na nich hnedé výtrusy. Na listoch môžete zbadať šedú plieseň. Prevencia: Zdravé cibule namočte do roztoku Bavist..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Ohrozené sú hľuznaté kosatce. Príznaky: vrchol hľuzy je napadnutý žltou, silno páchnucou hnilobou. Ochrana: Silne napadnuté rastliny zničte, pri mie..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Môžu byť spôsobené baktériami, alebo hubami a ich výskyt súvisí s rôznymi agrotechnickými nedostatkami pri pestovaní rastlín, napr. premokrený, prehno..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Zobrazenie 1 až 15 z 41 (3 stránok)