Your Cart

Cibuľa a cesnak

Najvážnejšou chorobou cibule hubového pôvodu je pleseň cibuľová (Peronospora destructor), ktorá vo vlhkých a chladnejších rokoch dokáže zlikvidovať vň..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Kuchynská cibuľa nie je napádaná takým množstvom patogénov ako niektoré iné druhy zelenín, avšak pestovanie tejto obľúbenej zeleniny nie je bez problé..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Cibuľa - Cesnak cibuľový (Allium cepa L.) a cesnak - Cesnak kuchynský (Allium sativum) sú rastliny z čeľade cesnakovité (Alliaceae) s pôvodom pravdepo..
0,00€
Bez DPH:0,00€
V posledných rokoch sa stal cesnak stredom záujmu spotrebiteľskej aj pestovateľskej verejnosti. Na trhu často chýbal, najmä v predjarí. Pestovatelia s..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Cibuľa a cesnak sú po celý rok nepostrádateľnou zeleninou v našej kuchyni. Väčšina záhradkárov má preto záujem dopestovať si dostatočné množstvo cibul..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Pestovatelia cibule určite poznajú poškodenie listov cibule kuchynskej, ktoré sa prejavuje v podobe bielych škvŕn nepravidelného tvaru i veľkosti. Pri..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Cesnak je svojimi liečivými schopnosťami známy už od pradávna. Už starí Gréci, Indovia, Číňania či Rimania používali cesnak ako liek. Cesnak dezinfiku..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Snahou šľachtiteľov zelenín je získať také kultivary zelenín, ktoré by prispeli k plynulému zásobovaniu spotrebiteľov čerstvým tovarom počas celého ro..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Pôvodcom choroby je pleseň (Peronospóra destructor), ktorá napadá počas vegetácie listy a kvetné cibule (obyčajne v júni). Prejavuje sa sivastými škvr..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Drobní pestovatelia sa často dopúšťajú chyby pri pestovaní cesnaku tým, že nevenujú dostatočnú pozornosť zdravotnému stavu. Zdravá sadba, správna voľb..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Záhradkári majú veľký záujem o pestovanie jarného cesnaku, pretože má výbornú skladovateľnosť, prakticky ho môžeme uchovať až do budúcej úrody. Zvlášť..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Cesnak ako zeleninová kultúra má v našej spoločnosti pomerne široké uplatnenie. Používa sa v domácnostiach na priamy konzum a tiež ako prísada do rozl..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Cesnak je jedným z náročných druhov zeleniny, ktoré sa pestujú v záhradkách nielen pre domácnosť. Jeho pestovanie si vyžaduje zvýšenú pozornosť. Tým, ..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Cibuľa Cibuľa je veľmi hodnotná zelenina. Cenná je najmä pre obsah fytoncídov, ktoré podporujú pravidelné trávenie, upravujú krvný obeh, podporujú čin..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Správny čas a optimálna zrelosť, pri ktorej treba zberať cibuľu a cesnak, patria k veľmi dôležitým činiteľom, ktoré ovplyvňujú ich skladovú trvanlivos..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Zobrazenie 1 až 15 z 15 (1 stránok)