Your Cart

Ríbezle a egreše

S rozvojom ovocinárstva rastie aj význam vírusových ochorení vzhľadom k tomu, že ich rozšírenie vo veľkovýsadbách a v záhradkách môže ohroziť úžitkovo..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Záhradkári s obľubou pestujú stromčekové ríbezle a egreše. Pôsobia veľmi dekoratívne a sú zdrojom hodnotného ovocia. Výhodné sú najmä stromčeky egrešo..
0,00€
Bez DPH:0,00€
V nedostatočne ošetrovaných výsadbách ríbezlí a egrešov pozorujeme každoročne už v priebehu mesiaca augusta predčasné opadávanie lístia. V dôsledku pr..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Zdurenie púčikov alebo tzv. veľký púčik je obávaným ochorením čiernych ríbezlí takmer v celej Európe. Aj u nás sa bežne vyskytuje predovšetkým v záhra..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Cieľom práce všetkých ovocinárov je dosahovanie vysokých a pravidelných úrod kvalitného ovocia. Táto snaha pestovateľov je pochopiteľná, aj keď nie vž..
0,00€
Bez DPH:0,00€
V rokoch s väčším množstvom zrážok spôsobujú hubové choroby ríbezlí, ako sú hrdza čiernej ríbezle, antraknóza ríbezlí, septóriová škvrnitosť ríbezlí, ..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Pestovatelia ríbezlí aj egrešov iste poznajú dosť nápadný jav, ktorý sa vyskytuje na týchto bobuľovinách takmer každý rok a do značnej miery pripomína..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Zimný postrek ovocných drevín proti chorobám a najmä škodcom patrí k ochranárskym opatreniam, ktoré už dnes realizujú mnohí záhradkári. No je ešte veľ..
0,00€
Bez DPH:0,00€
S prihliadnutím na vyšľachtenie nových výkonných kultivarov Primus, Blanka, Viktória, BO-71 a niektorých ďalších, začínajú sa biele ríbezle pestovať a..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Čierne ríbezle majú svoje špecifické vlastnosti, ktorými sa odlišujú od červených a bielych ríbezlí. Plody majú vyšší obsah nutričných látok. Môžeme o..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Pri jarnom reze ríbezľových krov, prípadne pri rezaní vrúbľov či odrezkov, môžeme často objaviť výhonky, ktorých stred je vyžratý a vyplnený čiernym t..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Červené ríbezle sú ovocím horúceho leta. Svojím vyšším obsahom kyselín, vitamínov a minerálnych látok pôsobia na ľudský organizmus blahodárne, osviežu..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Čierne ríbezle obsahujú cenné výživné a pre zdravie človeka veľmi užitočné látky. Z cukrov je to najmä glukóza (hroznový cukor) a fruktóza (ovocný cuk..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Pri reze a tvarovaní ríbezlí a egrešov vychádzame zo špecifických požiadaviek jednotlivých druhov i kultivarov. Niektoré kultivary sa veľmi zahusťujú ..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Aby sme na kroch a stromčekoch ríbezlí a egrešov mali dobré úrody kvalitného ovocia, treba ich každý rok prerezať. Rezom zabezpečujeme správny tvar kr..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Zobrazenie 1 až 15 z 23 (2 stránok)