Your Cart

Ruže

Pestovateľské úspechy závisia od celého radu faktorov, ako je správna voľba stanovišťa, príprava pôdy pred výsadbou, zásoba živín v pôde a ich dopĺňan..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Často možno vidieť na kríkovej ruži vyrastať hrubý - bujný výhonok, ktorý prerastie ostatné. Na takomto výhonku sa neskôr objaví namiesto jedného viac..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Každý rok prináša okrem radosti z kvetov ruží, aj starosti s ich ochranou proti chorobám a škodcom. Výskyt chorôb nie je každý rok rovnaký. Veľmi ho o..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Skorým a správnym ošetrovaním ruží docielime bohaté kvitnutie od začiatku júna. Súčasťou prevencie pred šírením chorôb i škodcov je spálenie odrezanýc..
0,00€
Bez DPH:0,00€
V niektorých oblastiach, kde klimatické podmienky nedovoľujú výsadbu na jeseň, ako napr. v príliš vysokých polohách, kde skoro prichádzajú mrazy, ruže..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Ruže určite patria na jedno z popredných miest pri tvorbe a skrášľovaní životného prostredia. Čas, ktorý venujeme ich ošetrovaniu, je iba zlomok toho,..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Najvhodnejšie obdobie na rez je pred pučaním, keď už nehrozí nebezpečenstvo nočných mrazov. Vo výhodnejších klimatických podmienkach to býva koncom ma..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Skôr, než by sme sa zaoberali ochranou ruží proti chorobám, pripomenieme si požiadavky ruže na stanovište i jej citlivosť na niektoré chemické príprav..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Ruža - kráľovná kvetov. Tento názov si pre svoju krásu, vôňu a pôvab právom zaslúži. Ruža, symbol lásky i priateľstva medzi ľuďmi a národmi, sa u nás ..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Najspoľahlivejším a najrýchlejším spôsobom rozmnožovania ruží je očkovanie. Predpokladom úspechu sú primerane silné podpníky s dobrou miazgou, vyzreté..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Ruže zaraďujeme medzi náročnejšie okrasné dreviny. Aby boli skutočnou ozdobou záhradky, vyžadujú ošetrenie počas celej vegetácie. Starostlivosť začína..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Aby naše výsadby ruží boli naozaj pastvou pre oči, musíme im venovať náležitú pozornosť počas celej vegetácie. Starostlivosť o ruže počas vegetácie by..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Pestovanie ruží v hydropónii dovoľuje maximálne mechanizovať a automatizovať technologické procesy v skleníkoch, urýchliť rast a vývoj rastlín, znížiť..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Hnojenie (prihnojovanie ruží: Ruža k dobrému rastu potrebuje v pôde dostatok živín, nedostatok má za následok zníženú schopnosť rastliny odolávať hubo..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Letným rezom rastlinu donútime, aby vytvorila ďalšie kvety. Spôsob rezu závisí od skupiny, do ktorej ruža patrí i od kultivaru. Väčšinou sú vhodné na ..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Zobrazenie 1 až 15 z 22 (2 stránok)