Your Cart

Jahody

Záhradkárom odporúčať kultivar jahôd nie je také jednoduché. Každý má iné podmienky pre pestovanie, ktoré sa odlišujú oblastne, ale aj v rámci jednej ..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Získať kvalitné sadence jahôd nie je jednoduché. Všetky povolené kultivary sa nepretržite šľachtia zdržovacím šľachtením (krížením). Podobne aj každý ..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Z fyziologických porúch sa na jahodách najčastejšie stretávame s chlorózou z nedostatku prijateľného železa. Príjem železa ovplyvňuje hlavne prebytok ..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Často sa stáva, že po zbere úrody jahôd, mnohí záhradkári ponechávajú vyrodené porasty svojmu osudu. Má to však negatívny dôsledok na stav porastu, ak..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Mesačné jahody sú drobnoplodé kultivary, väčšinou nevytvárajúce poplazy, ktoré rodia od polovice júna prakticky cez celé letné a jesenné obdobie. Ruj..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Jahody patria k najvyhľadávanejším druhom drobného ovocia, predovšetkým pre svoju skorosť v letnej ponuke čerstvých plodov, pre svoje chuťové vlastnos..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Medzi najviac rozšírené kultivary remontantných jahôd u nás patrí Red Rich a Rena. Red Rich sa pestuje od roku 1952 a patrí medzi najviac rozšírené r..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Jahody sú v porovnaní s inými pestovanými rastlinami náročnejšie na ošetrovanie, pričom zanedbanie potrebných zásahov má značný vplyv na pokles úrod a..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Jahody nevyžadujú na rozdiel od ostatných ovocných druhov, špeciálne zásahy pri ošetrovaní a preto ich môže úspešne pestovať každý záhradkár. Vysádza..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Použitie fólie na jahodových záhonoch má svoje opodstatnenie. Vyskúšal som pestovať jahody na čiernej i priehľadnej fólii. Zo skúseností jednoznačne o..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Význam používania zdravého jahodového sadiva je všeobecne známy, dokázali to výsledky pri pestovaní jahôd vo veľkovýrobe a môžu ho potvrdiť i mnohí dr..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Pri jahodách sa podceňoval význam správnej a účelnej ochrany, pretože vo väčšine prípadov sa podstatná časť úrody môže získať aj bez chemického zásahu..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Remontantné kultivary jahôd si získavajú čoraz väčšiu obľubu. Je to pochopiteľné, pretože okrem hlavnej úrody v júni po krátkej prestávke kvitnú a pri..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Jahody patria k rastlinám, ktoré sa rozmnožujú vegetatívnym spôsobom - poplazmi. Tradičný spôsob rozmnožovania je udržovacie šľachtenie, ktorého zákla..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Plytko koreniace jahody, s väčšou časťou koreňov v hĺbke 250 mm, sú veľmi citlivé na prísušky a z ovocných rastlín najekonomickejšie reagujú na doplnk..
0,00€
Bez DPH:0,00€
Zobrazenie 1 až 15 z 18 (2 stránok)